Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recepty a rady ze Ruska

12. 3. 2019

 

Salát pro zdravé kosti
Obsahuje potraviny s velkým množstvím vápníku. Sezamové semínko, rajčata – 5 ks, petržel, česnek, kopr, naklíčená sója. Mléko vymývá vápník z kostí. Aby se dostal vápník do kostí, je třeba bóru. Ten je obsažen v jablcích, hroznech, hruškách, zelených natích, sóje, ořechách. Je třeba pobývat na slunci, aby se vápník držel v kostech, protože je třeba vitamínu D, který se tvoří v kůži působením slunečního záření.
Fyziolog vystupuje proti výše uvedeným tvrzením a říká, že je třeba pohybu, že uvedené potraviny nemají vápník, který by se vstřebal, jen kosti. Proto je třeba jíst ryby, např. sardinky a šproty. Organismus bere kalcium z kostí živočišného původu. Fyziolog nesouhlasí s názorem, že mléko vymývá vápník z kostí.
 
Propolisový koncentrát na léčení erozí a dlouho se nehojících ran
Mít hrudku propolisu v mrazáku. Potom ho nastrouháme. Zamrznutí dovolí postrouhání. Nebo ho potlučeme najemno. 30 g propolisu, 100 g kravského másla a důkladně smíchat s propolisem. To je koncentrát. Naneseme na obvaz a přiložíme k ráně.
 
Jak užívat lněné semínko při bolestivých furunkulech, abscesech, nežitech, radikulitidě
Lněné semeno obsahuje sliz. Léčí trávicí trakt, vředy, záněty. Vše se potáhne slizem a výborně se to léčí. 1 čl semen lnu dáme do sklenice a zalijeme vařící vodou. Necháme stát asi 1 hodinu zabalené do něčeho teplého. Necedíme a vše po malých hltech vypijeme.
 
Vnější použití na furunkuly, nežity, abscesy, též při radikulitidě
Zalijeme semena lnu vařící vodou, potom procedíme a horká semena lnu přikládáme na bolestivá místa při radikulitidě, vředech atd.
 
Koxartróza (artróza kyčelního kloubu)
Nesmí být nadváha, nejíst masité bujóny, jíst mléčné produkty. Pařit nohy v odvaru ptačince prostředního (Stellaria media). Tímto odvarem též masírovat kyčelní kloub.
 
Rok trvající bolest po naražení kolena
Tinktura ze zábělníku (Comarum). Odstraňuje to staré bolesti a zlepšuje stav poraněného kloubu.
Vezmeme litrovou skleněnou nádobu a zaplníme ji do 1/3 rozmělněnými kořeny zábělníku, zalijeme ½ l vodky a necháme stát 21 dní v temném místě. Potom procedíme a tinkturou masírujeme nebo ji vtíráme do bolestivých míst.
 
Recept na srůstání kostí a rychlé odstranění otoků
Kaskadér - tři zlomená žebra zapíchnutá do plic. Lékaři sdělili, že v jeho věku budou žebra špatně srůstat. Vzpomněl si na recept své babičky.
Mladé kopřivy umlet na masovém mlýnku na kaši. Vezmeme list lopuchu, na něj naneseme kaši z kopřiv, vezmeme druhý list z lopuchu, přiložíme z druhé strany na kaši (sendvič) a přiložíme na postiženou kost, na to gázu a zavážeme. Měnit každou hodinu. Funguje to i při zlomenině krčku kyčelní kosti.
 
Rozdrcený kyčelní kloub byl nahrazen endoprotézou. Tři měsíce po operaci byly silné bolesti. Vzpomněl si na babiččin recept: 250 g celeru, 3 citróny a 120 g česneku pomeleme a dáme do 3 l sklenice a zalijeme vařící vodou, necháme odstát přes noc a ráno 30 minut před jídlem vypijeme 70 g a takto pijeme po dobu 3 měsíců. Tyto 3 litry stačí asi na měsíc. Potom uděláme další dávku. Bolesti zmizely a kaskadér tančil a stepoval.
 
Po těžkém zranění k rehabilitaci
Každé ráno pilníkem opilovat trošku měděnou minci, aby byla trošička měděného prášku, dát do 1 sklenice mléka spolu s jedním celým syrovým vejcem. Po 4 měsících opět bylo možno pracovat jako cirkusová umělkyně. Bylo však nutno vytrvale cvičit rehabilitační cvičení.
 
Dále denně nalačno jedno syrové křepelčí vejce.
 
Uklidňující čaj po zranění
Šípky, heřmánek, měsíček, jitrocel, třezalka – všeho stejný díl, zalít vařící vodou a pít.
 
Recept na posílení organismu
Kořen lékořice o velikosti fazole, 1 čl mořských řas, pomlet 5 g smoly z jehličnanu, zalít 2 pl šťávy aloe, smícháme a denně nalačno po dobu 1 měsíce bereme. Posílíme tím organismus a budeme snášet různou zátěž stále lépe.
 
Nehojící se zlomenina
Je třeba dodávat tělu biologicky aktivní látky jako kalcium, křemík, vitamin D, který to vše aktivizuje. Pro rychlejší srůstání kostí je dobrá šťáva ze zelené pšenice – rostlinky jsou vysoké asi 10 cm. Pomeleme je na masovém strojku a vymačkáme šťávu. Denně vypít 50 g šťávy. Tato šťáva obsahuje růstový faktor, který napomáhá srůstání.
 
Bolesti po zlomenině
Bolesti odstraňuje obklad z většího množství březových listů. Zabalíme zlomeninu do ručníku, na němž je velké množství listů. Zabalíme ještě do potravinové fólie a necháme 2 hodiny denně působit. Listy břízy jsou vynikajícím prostředkem při jakýchkoli bolestech, např. po práci na zahradě. Za starých časů si lidé šili něco jako nohavice, které se zavazovaly v pasu, ty naplnili březovým listím a s tím šli spát. Odstraňuje to na dlouhou dobu revmatické bolesti, bolesti při artritidě apod.
 
Kostival na zlomeniny
Kořen kostivalu umýt a usušit, je možno použít i čerstvý. 50 g kořene na půl litru vodky. Necháme stát dva týdny v temnu, občas s lahví zatřepat. Potom mazat dvakrát denně a suchou teplou hadýrkou zabalíme. Kostival je jedovatý, proto se může používat pouze zevně. Látky, které kostival obsahuje, náleží k látkám podobným jedu kurare. Tlumí nervové impulsy a tím uvolňují kostní tkáň, bolesti se tlumí a kost se hojí.
 
Radikulitis
Jíl rozmícháme s vodou, tinkturou z kostivalu (viz výše) a trochou medu. Konzistence je asi jako kysaná smetana. Natřeme v silnější vrstvě bolestivé místo na zádech, zakryjeme gázou, vatou a vlněnou šálou. Necháme působit dvě hodiny denně.
 

 

Lékem na všechny bolesti je pohyb
Bolí-li kloub, např. loket, masáž musí začít níže, abychom zlepšili proudění krve. Jemné kruhové hladivé pohyby. Vlastní kloub jemně a opatrně masírujeme. Také lze dělat bezkontaktní masáž. Tím se vylaďují energetické toky těla. Ráno ještě v posteli obraty hlavy vpravo a vlevo, tak se hlava nebude točit. Potom zvednout hlavu a položit na podušku, opakovat. Dobré pro tlak krve.
 
Natažené šlachy v kotníku
Nasypeme mletý černý pepř na ubrousek namočený v jablečném octě. Obložíme tím kotník na 10 – 15 min. To opakujeme během dne 4x – 5x.
 
Zranění obličeje
Uříznutý kaktus položit na zraněná místa. Nejprve ořezat ostny. Vždy uříznout naprosto čerstvý plátek a přiložit tou stranou, která byla právě uříznuta. Kaktus mít přilepený tak dlouho na zraněném místě, dokud plátek nevyschne. Potom přiložit druhý čerstvě uříznutý. Za dva dny se objevila kůžička, rána se uzavřela.
 
Agáve americká léčí všechny revmatické bolesti. Uřízneme list agáve, pomeleme na masovém strojku, vymačkáme 1 pl šťávy, zalijeme 1 pl olivového oleje. Pomažeme tím bolestivá místa.
 
Jalovec na bolesti kloubů
Jalovec dezinfikuje vzduch asi v okruhu 15 metrů. V létě v horku jalovec krásně voní. Jalovčinky jsou také užitečné k jídlu, jsou sladké. Jalovec můžeme pěstovat doma na okně také. Kdo má doma 2 – 3 rostliny jalovce, nedostane chřipku.
1 pl jalovčinek na půl litru vodky. 10 dní necháme stát v temnu. Potom používáme pro obklady při bolestech kloubů. Když máme studené nohy, namažeme chodidla, oblečeme teplé ponožky.
 
Časté bolesti kloubů
Petrolejová mast
Půl litru petroleje, kafr – jedna třetina čajové lžičky, půl litru silného lihu, půl litru olivového oleje. Kafr nejprve rozpustíme v petroleji. Jakmile jsme to udělali, přidáme olivový olej a jako poslední přidáváme líh. Důkladně promícháme. Tím mažeme bolavé klouby, na to dáme bavlněnou hadýrku, potom vlněnou látku. Nejlépe takto klouby ošetřovat na noc.
 
Cvičení proti osteochondróze
Nutno je dělat pravidelně a pomalu dýchat. Efekt se dostavuje po několika měsících.
Sed s nataženýma nohama, předklon a natahovat ruce střídavě k prstům jedné a druhé nohy.
Kočičí hřbet.
Skruty vkleče do stran s rukama střídavě.
 
Artróza
Vyčistit tlusté střevo a játra. Potom čistit cévy. Potom udělat šťávu z 50 ml aloe, přidat 100 g medu. Z toho dělat obklady na noc. Zpočátku jen natírat bolestivá místa, nedráždí-li, možno dělat obklady.
Při bolestech v páteři cvičit kočičí hřbet, protahovat páteř.